Naša Marfuša

Občas na internete narazím na našu Marfušu Magdušu. Kto by nevedel, je to – čo si vo svojej skromnosti nepriznáva – popredná bratislavská stand-up komička pôvodom z Banskej Štiavnice. Prívlastok slovenská by mi k nej nesadol, aj keď si ona sama Slovensko privatizuje. „Ja im nedovolím, aby si sprivatizovali aj moje Slovensko… My nie sme nejaké rohožky, nejaké podržtašky. Žiaden Robert Fico mi nebude zatvárať ústa. Nikdy!“ Toho Fica poriadne preceňuje. Jej by nezavrel ústa nikto, vykrikovala by „strihané-holené“ ešte aj zo studne. Myslí si, že všetci sa smejú z Fica, ale oveľa väčšiu časť publika rozosmieva sama. Hoci tí súcitnejší ju skôr ľutujú a jej reality show im pripomína poklesnutú zábavu s Martinkou z Turca.

Marfuša, keď hrdinsky kričí, že sa nedá umlčať, zablúdila asi do kráľovstva krivých zrkadiel, lebo je to práve ona, kto opakovane požadoval dôslednú reguláciu, transparentnosť a trestanie influencerov a webov, ktoré podľa nej systematicky klamú, manipulujú verejnú mienku a pracujú v prospech cudzích záujmov (Ruska), šíria ruskú propagandu, dezinformácie a nebezpečné hoaxy. Štát a EU majú vraj proti týmto „hybridným hrozbám“ právo a povinnosť zasiahnuť. A čo je „hybridná hrozba“, budú – ako inak – určovať nestranní odborníci ako je ona!

Splietala čosi aj o profesionálnej žurnalistike, ktorá by mala vytlačiť oné dezinformačné platformy, čím mala na mysli asi tú kvalitu najmä v Sme, Denníku N, Aktualitách, ktorá podlieha etickému kódexu a vyznačuje sa overovaním faktov. Len neupresnila, o aký etický kódex konkrétne ide, kým bol ustanovený a prijatý, aké konkrétne normy obsahuje, či je všeobecne záväzný, alebo si ho vymysleli pre svojich mediálnych otrokov len v danom médiu, aby si zabezpečili poslušnosť a disciplínu podriadených. Ani to neprezradila, kde si majú tí seriózni žurnalisti overovať fakty, ale viem si predstaviť, že tie aspoň dva „nezávislé“ zdroje na ich overovanie budú asi zo spoločnej liahne.

Medzi dezinformátorov a manipulátorov radí okrem iných aj Mimi Šramovú, o ktorej sa vyjadrila, že sa vo svojich závideniahodno populárnych rozhovoroch na internete politika „nebude pýtať. Mimou mu povie, že ako vyzerá dobre alebo niečo takéto.“ Magduša je toho názoru, že je normálne, aby mainstreamoví novinári fungovali ako „sudcovia“(!) a na politikov „tlačili„. Ako čurillovci? Alternatívne médiá, pro-vládni influenceri podľa nej (na rozdiel od mainstreamových) neveria vlastnému obsahu a ide im len o peniaze. Aj Fica, mieni, „dobehla jeho vlastná chamtivosť“ a teraz sa iba snaží, aby „ho nezavreli“, mstí sa celému svetu a je mu vraj jedno, čo tejto krajine spôsobí. Putinovi údajne „niečo sľúbil“, ale neupresnila, v akých zdrojoch si to overovala. Tento „stroskotanec“je podľa jej odborného posudku „psychicky narušený“, lebo ona v 60. rokoch vyštudovala sociológiu, z ktorej v roku 2026 ako dôchodkyňa obhájením dizertačnej práce získala veľký doktorát. Keď pôsobila v diplomacii ako absolventka štúdia marxistickej sociológie, nemala ešte ani čestný doktorát (titul Dr. h. c.) z medzinárodných vzťahov, ktorý jej rovnako ako ten Ph.D. udelila česká univerzita. Keď pôsobila na veľvyslanectvách ako diplomatka, alebo keď učila Mimi Šramovú na Inštitúte medzinárodných vzťahov a aproximácie práva UK v Bratislave, tými titulmi sa ešte nehonosila. Tu v našom regióne by nemala dostatočnú kvalifikáciu ani na vyučovanie na základnej škole s 90%-100% žiakov zo zaostalých komunít. A už vôbec nie za tie peniaze!

Neodpustila si ani sociologicko-psychologickú analýzu slovenských dôchodcov – voličov Smeru. Označila ich za „vydieračských žobrákov“ závislých na štátnych príspevkoch, za „spodinu“. Robert Fico podľa nej v predvolebnej kampani úmyselne „lovil v kalných vodách“ a ona si predsavzala, že si na tie jeho úlovky posvieti: .Budeme sa musieť pozrieť na to, kto sú títo voliči… Robertovi Ficovi sa podarilo osloviť skupinu ľudí, ktorú ja nazývam spodina. Sú to ľudia, ktorí sú frustrovaní, plní nenávisti a agresie.“

Smer podľa jej kvalitatívnej analýzy volili aj neonacisti a fašisti a „prestrašené tetky a ujkovia“, ktorí volia tých, čo im sľúbia záchranu. Keďže si to za tie „tetky“ u verejnosti poriadne zlízla a na tých protivládnych demonštráciách bolo tých frustrovaných a agresívnych fúrií a fúriov plno, chcela svoj predošlý výrok zakamuflovať a „vtipne“ sa postavila za iné staré tetky, svoje rovesníčky, ktoré volia tak, ako by si predstavovala. Lebo, ako vieme, Ppod lampou býva najväčšia tma…

Nič sa nedá robiť, že je stará tetka niekto, kto tak aj vyzerá, nezaprie. To Zora Kolínska by v jej veku ako nejaká stará pavlačová baba nevyzerala.

Tá by pôsobila ako dáma aj v jutovom vreci.;-)

Fašisti medzi nami

06.06.2026

Nie, nie je to Republika, ani viaceré iné skupiny, ktoré tu vymenúvajú samozvaní antifašisti, majúci podľa toho, ako sa vyjadrujú k tomu pravicovému extrémizmu oveľa bližšie. To, že sa formálne hlásia k LGBTI, k interrupciám hoci aj do piateho mesiaca tehotenstva, tvária sa, že nemajú žiadne rasové predsudky, ale držia si pevne peňaženku, keď sa ocitnú v blízkosti [...]

Táčky

05.06.2026

Sklamanie, pod posledným blogom mi chýbajú komentáre stalkera fúrika, ktorý má záľubu podľa náhodného výberu rozmiestňovať vo svojom slovnom šaláte všelijaké odrážy, červené výkričníky, matematické znaky a iné symboly rôznej veľkosti a farby. Našla som v jeho prejavoch zopár znakov poruchy myslenia a reči. O dezorganizácii myslenia tohto jedinca svedčí strata [...]

Na pokraji

04.06.2026

Útok na autobus s civilistami z Moskvy do Simferopolu v Jenakijeve v DĽR vyvolal vlnu nadšenia v slovenských aj českých mienkotvorných médiách. Veľmi sa tešia, že ruské okupačné sily čelia ukrajinským dronom s prvkami umelej inteligencie, ktoré efektívne kontrolujú dôležité logistické trasy a obchádzajú systémy elektronického boja. Ako vedeli tí, čo na autobus [...]

merz

Merz narazil na historické dno: Nemci neveria kancelárovi ani vláde

06.06.2026 17:55

Nespokojní sú už aj vlastní voliči.

Hegseth  Normandia

Hegseth v Normandii varoval Európu pred „inváziou“ migrantov: Je už príliš neskoro?

06.06.2026 17:36

Vo francúzskej Normandii sa konal ceremoniál na pripomenutie vylodenia spojeneckých síl v roku 1944.

SR turizmus Nízke Tatry Ďumbier ZAX

Koniec známeho chatára na legendárnej Štefáničke: KST mu vypovedal zmluvu, hovorí o porušení pravidiel

06.06.2026 16:12, aktualizované: 17:38

Valné zhromaždenie Klubu slovenských turistov rozhodlo o ukončení nájomnej zmluvy.

francúzsko, normandia

V Normandii sa začali oslavy 82. výročia vylodenia spojencov, Hegseth odriekol účasť na pietnom akte

06.06.2026 15:55

Za účasti veteránov druhej svetovej vojny sa konajú spomienkové podujatia pri príležitosti 82. výročia vylodenia spojencov počas operácie Overlord.

naokraj

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 260
Celková čítanosť: 493591x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x

Autor blogu

Kategórie