Konšpirácie z kozubovky

Čo sa človek nedočíta v tých našich pravdotvorných médiách! Nejaká prieskumná agentúra robila kozubovku (lebo k nejakému serióznemu prieskumu či nebodaj výskumu to má ďaleko!) so závermi nasadenými na hypotézy – názory “výskumníkov”. Voliči Smeru a Republiky sú vraj tí, čo najviac veria hoaxom a konšpiračným teóriám, pričom, ako obyčajne, odborníci z agentúry sami rozhodli, čo sú falošné správy a klamstvá. Vraj tretím najčastejšie akceptovaným hoaxom pre nevzdelaných dedinčanov, ktorí sú voličmi spomínaných strán (lebo inteligentní, vzdelaní a rozhľadení obyvatelia Bratislavy a väčších miest volia intelektuálov ako je Šimečka, Naď či Matelko s Pročkom) je tvrdenie, že vojna na Ukrajine je zinscenovaná západnými médiami. Naleteli podľa nich ruskej propagande, ktorá tento naratív šíri. Okrem toho veria tiež napríklad tomu, že svet ovládajú Židia.

Dnes som si vypočula časť tlačovky Šutaja-Eštoka, ani neviem, k čomu. Nemohla som ani počúvať tých takzvaných “novinárov”, čo tam rýpali do Šutaja-Eštoka. Druhá vec je, že tá tlačovka bola úplne zbytočná, hlasáci ju zvolali len aby sa pripomenuli a vystúpili z tieňa Smeru. Veď čo ak by predsa len nakoniec padla vláda, keď nám EU odmieta financovať z eurofondov zvýšené náklady na energie a peniaze ňou sľúbené na kompenzáciu ich cien pre tých 90% občanov nemá kde inde naškrabať. Šutaj-Eštok a Raši okrem prázdnych nadnesených fráz nemali čo povedať, a tie mediálne hyeny, lebo tí drzí uštekaní pseudonovinári sa už inak nazvať ani nedajú, sa do nich pustili ako nejaká banda výrastkov šikanujúca učiteľa, čo si s nimi nevie rady. A na Šutaja-Eštoka, ako už zistili, si môžu trúfnuť, lebo on sa aj takými hlupákmi, ako sú oni, ľahko nechá zahnať do kúta. Áno, v médiách dnes “pracuje” plno hlupákov, a čím obmedzenejších a sprostejších, tým bezočivejších. Podľa sebavedomého tónu, akým kladú tie svoje stupídne otázky, za tupcov považujú tých druhých, lebo nie sú schopní ani si uvedomiť, že ich niekto rozumovo prevyšuje, nad svoju prázdnu hlavu nedovidia.

Takže áno, v médiách je dnes zamestnaných plno ľudí, ktorí sú iba hlásne trúby svojich chlebodarcov, poslušne plniace ich pokyny. Nie sú novinári, sú iba propagandisti. A boli to práve tie západné médiá, ktoré rozdúchavali konflikty (nielen) na Ukrajine a podnecovali rusofóbiu šírením konšpiračných teórií o agresívnych úmysloch Ruska. Boli to ony, ktoré sa spolupodieľali na Euromajdane, ktoré klamali, až sa im z huby prášilo o tých krvavých udalostiach v roku 2014, zatĺkali intrigy západných politikov, podnecujúce občiansku vojnu na Ukrajine, zločiny ukrajinských fašistov, cielené zabíjanie civilného obyvateľstva na Donbase za jeho proruské postoje. To médiá asistovali pri tom, aby nedošlo nakoniec k nijakej dohode s Ruskom, po celý čas zatĺkali skutočné pomery na Ukrajine a démonizovali Putina a jeho režim v Rusku! Prečo, tomu rozumie každý, kto trochu myslí: lebo Rusi z pohľadu nenažraného Západu, najmä USA, vlastnia príliš veľkú časť sveta a prírodné zdroje, ktoré sa tam nachádzajú, a to by pre nich mohol byť nový Klondike. Ukrajina je iba baranidlo, ktorým sa chcú prebúrať do Ruska – lebo trójske kone im kvôli tomu Putinovmu režimu (zlatý Gorbačov!) nezafungovali.

No a že Židia vládnu svetu? Nuž, prinajmenšom filmový priemysel USA ovládajú, a cez tie filmy a seriály ovplyvňujú vnímanie sveta a reality v ňom. A sú to finančníci a bankári. Áno, viem, za to môže kresťanská cirkev, ktorá im tú špinavú robotu prenechala, a oni to remeslo potom prirodzene dedili z generácie na generáciu. A okrem toho vedeli na rozdiel od negramotných gójov písať a čítať, boli vzdelanejší, schopnejší… Nájdeme tisíc dôvodov, prečo je tomu tak, ale to nič nezmení na tom fakte, že všade, kde sú peniaze a moc, sú aj oni. Raz som sa tomu tak trochu povenovala aj v jednom mojom tunajšom blogu. A tiež by sme sa mohli zmieniť o domnienkach, že Trump je pod vplyvom židovskej lobby.

Skrátka a dobre, strčte si svoje prieskumy niekam! Neslúžia na nič iné, než opäť na politickú propagandu, na manipuláciu nádejného voličstva, aby hlasovalo v prípadných už predčasných voľbách za tú želanú stranu.

Teda, za tých inteligentných, vzdelaných, uvedomelých, progresívnych z bratislavských protestných zhromaždení.

Neviem, ako to vidia iní, ale mne je za tých rečníkov, za ich falošné amatérske herecké výkony na tých tribúnach a aj za ten ich tlieskajúci a s réžiou vopred dohovorené heslá vykrikujúci komparz trápne.

Fašisti medzi nami

06.06.2026

Nie, nie je to Republika, ani viaceré iné skupiny, ktoré tu vymenúvajú samozvaní antifašisti, majúci podľa toho, ako sa vyjadrujú k tomu pravicovému extrémizmu oveľa bližšie. To, že sa formálne hlásia k LGBTI, k interrupciám hoci aj do piateho mesiaca tehotenstva, tvária sa, že nemajú žiadne rasové predsudky, ale držia si pevne peňaženku, keď sa ocitnú v blízkosti [...]

Táčky

05.06.2026

Sklamanie, pod posledným blogom mi chýbajú komentáre stalkera fúrika, ktorý má záľubu podľa náhodného výberu rozmiestňovať vo svojom slovnom šaláte všelijaké odrážy, červené výkričníky, matematické znaky a iné symboly rôznej veľkosti a farby. Našla som v jeho prejavoch zopár znakov poruchy myslenia a reči. O dezorganizácii myslenia tohto jedinca svedčí strata [...]

Na pokraji

04.06.2026

Útok na autobus s civilistami z Moskvy do Simferopolu v Jenakijeve v DĽR vyvolal vlnu nadšenia v slovenských aj českých mienkotvorných médiách. Veľmi sa tešia, že ruské okupačné sily čelia ukrajinským dronom s prvkami umelej inteligencie, ktoré efektívne kontrolujú dôležité logistické trasy a obchádzajú systémy elektronického boja. Ako vedeli tí, čo na autobus [...]

švédske tanky, vojna, vojaci, Švédsko, nato, armáda,

NATO aktivovalo nové sily pri hraniciach Ruska. Posilňuje obranu Švédska a Fínska

06.06.2026 18:55

Jednotky Severoatlantickej aliancie začali niekoľko operácií zameraných na posilnenie obrany.

dostál

Opozícia môže vyhrať, ale to nestačí, tvrdí OKS. Dostál povedie stranu ďalšie dva roky

06.06.2026 17:58

Republikový snem Občianskej konzervatívnej strany (OKS) si v sobotu v Trenčíne zvolil nové vedenie strany na ďalšie dva roky.

merz

Merz narazil na historické dno: Nemci neveria kancelárovi ani vláde

06.06.2026 17:55

Nespokojní sú už aj vlastní voliči.

Hegseth  Normandia

Hegseth v Normandii pritvrdil: Európu varoval pred migráciou, mier podľa neho zaručí iba sila

06.06.2026 17:36

Vo francúzskej Normandii sa konal ceremoniál na pripomenutie vylodenia spojeneckých síl v roku 1944.

naokraj

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 260
Celková čítanosť: 493851x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie