O mierových plánoch

USA a osobne pán sveta a priľahlých vesmírov Trump dávajú Rusku päťdesiatdňové ultimátum: buď sa vzdá, alebo sa naň a na jeho obchodných partnerov uvalia sankcie! A medzitým pošlú ešte Zelenskému zbrane, ktorými by mal bombardovať nielen Moskvu, ale aj Petrohrad! Trump a Rutte sa dohodli: európski poddaní pošlú, čo ešte majú vo svojich skladoch Ukrajine, a potom budú nakupovať obrovské množstvo nových zbraní od Američanov. Za americký patriotizmus zacvaká EU. MAGA! USA kráľovsky zarobia na zabíjaní Rusov (ešte prednedávnom nijakých Ukrajincov medzi nimi nerozoznávali a aj dnes im je fuk, či je to Rus z Moskvy, alebo z Kyjeva) a ešte im to zafinancujú aj tí európski hlupáci! Slovami amerického ministra zahraničných vecí Rubia: „Naďalej tlačíme na našich spojencov, aby poskytli zbrane a obranné systémy, ktoré Ukrajina potrebuje, a potom s nami môžu uzavrieť samostatné finančné dohody na doplnenie svojich zásob.“

Trumpeta je vybitejší ako jeho neschopní predchodcovia, s Putinom občas vedú naoko príjemné rozhovory, ale jemu ten tvrdý chlap neprejde cez rozum ako Bushovi, Clintonovi, Obamovi či Bidenovi. LEN ON dokáže prejsť cez rozum tomu tvrdému chlapovi! Američania zvíťazia vďaka genialite svojho vodcu hneď na dvoch frontoch naraz: porazia Rusko a zlikvidujú EU.

A Zeler, ktorého Trump povzbudzuje, aby zaútočil na najväčšie a najvýznamnejšie ruské metropoly, si pravidelne predlžuje stanné právo a mobilizáciu o tri mesiace. Lebo inak by ho mohol niekto čoskoro vystriedať. Napríklad Zalužnyj alebo Budanov. Jedna lepšia alternatíva ako druhá. A čo by potom bolo s ním? Ukrajinské matky, ktoré vlastným telom zadržiavajú auto s pandúrmi, čo odchytávajú ich synov, keď sa vykradnú z úkrytov na ulicu, aby ich hodili na pár hodín do zákopov, by ho možno zavesili dolu hlavou ako Mussoliniho.

Na stretnutí medzi Francúzskom a Veľkou Britániou v Londýne pred niekoľkými dňami lídri týchto dvoch bývalých koloniálnych veľmocí, Keir Starmer a Emmanuel Macron, vyhlásili, že sú pripravení po tom, čo Putin prijme ultimátum (eufemisticky: “prímerie”) do niekoľkých hodín za spolúčasti koalície ochotných vyslať na Ukrajinu 50 000 vojakov. Podľa Macrona si to nebude vyžadovať konsenzus všetkých členov NATO alebo EÚ, takže túto bohumilú iniciatívu nikto nebude môcť zablokovať. (To by som bola zvedavá, či by naša súčasná vláda naozaj, ak by na to prišlo, nabrala odvahu odporovať rozkazu svojho velenia!)

A všetko bude v súlade s medzinárodným právom. Asi tak, ako je v súlade s medzinárodnými konvenciami napr. taký waterboarding. Cieľom tejto metódy nátlaku, s ktorou majú najmä Američania (v CIA veľmi populárna technika), ale aj Japonci, nemecké gestapo, Francúzi, Briti, Pinochetovi fašisti či Červení Kméri bohaté skúsenosti, je pomalým dusením donútiť nepriateľa, aby začal spolupracovať. Jej účinkom má byť navodením pocitu topenia vyvolanie ochromujúceho strachu a pocitu bezmocnosti, ktoré by mali prinútiť Rusko k bezpodmienečnej kapitulácii. A zanechať v ňom na mnoho rokov hlbokú traumu, ktorá by mu bránila v znovunadobudnutí odvahy hájiť svoje záujmy.

Veliteľstvo na všetko ochotných má mať striedavo sídlo v Paríži a Londýne, koordinačné centrum pod britským velením by malo byť v Kyjeve. Mieroví misionári z NATO budú hliadkovať vo vzdušnom priestore Ukrajiny, kontrolovať pobrežia Čierneho mora a námorné komunikácie, pomáhať pri obnove bojaschopnosti ukrajinskej armády a zabezpečovať stabilitu a bezpečnosť v pohraničných oblastiach. A ako odkázal Putinovi vnuk nacistu Josefa Paula Sauvignyho Friedrich Merz, pre ktorého bol starý otec veľkým vzorom, my (teda akože oni, Nemci a ich horliví protiruskí spojenci) neustúpime. Lenže Lavrov i Peskov už x-krát zopakovali, že Kremeľ nepristúpi na žiadne ultimáta a podmienky, ktoré zabezpečia trvalý pokoj na ich západnej hranici si určujú sami.

Letná ofenzíva Rusov sa práve rozbieha. S pokračujúcimi waterboardingovými útokmi na obytné štvrte ruských miest, na ich dopravnú, energetickú a výrobnú infraštruktúru bude iba naberať na intenzite. Nasadenie medzinárodného kontingentu na základe Zelenského pozývacieho listu bez súhlasu Ruska bude považované Ruskom za porušenie medzinárodného práva (to sa vykladá vždy podľa aktuálnej potreby toho-ktorého vykladača zákonov) a nepriateľský akt zo strany zúčastnených.

Ak to ešte taký Gröhling, Šimečka alebo Majerský nepochopili, na toho Fica nikdy nedorastú. Niežeby bol nejaký mimoriadny lúmen, viem si na čele štátu, na ktorý by sme mohli byť hrdí, predstaviť aj onakvejšie osobnosti. No napríklad na mieste takého Gröhlinga by som sa vyhýbala akýmkoľvek prirovnaniam so školami a žiakmi nezvládajúcimi učivo, lebo sám je pôvodne obuvník rekvalifikovaný na holiča a “absolvent” pofidérnej “vysokej školy”, kde po odovzdaní plagiátu obdržal certifikát, ktorý si môže dať zarámovať. Títo rýchlokvasení vysokoškoláci sú najsrandovnejší; myslia si, že keď nahodia imidž pouličného filozofa so šedivou briadkou, trendovými veľkými okuliarmi s hrubými rámami, všetci im ho zožerú aj s navijákom. K návrhu garancií EK, že pomôže nahradiť Slovensku straty a škody po odstavení dodávok ruského plynu výmenou za súhlas SR pri hlasovaní o 18. balíku sankcií voči Rusku, nevedel spolu so svojimi opozičnými sú_druhmi povedať nič viac, než že Fico sa dostal do pasce, lebo buď bude čeliť medzinárodnej izolácii, alebo – ak by hlasoval za sankcie – stratí doma značnú časť voličstva kvôli podpore západných vojnových štváčov. A dostať na Slovensko plyn a ropu a udržať ich cenu na pre Slovensko nelikvidačnej úrovni bude nielenže veľký problém, ale ešte to bude aj ďalší nástroj EK na vydieranie Slovenska, aby plnilo príkazy zhora. Napríklad, aby sa pridalo k na všetko ochotným

Už vidím tých ekologických aktivistov, ako sa reťazami pripútavajú k nejakým raketovým systémom, aby zabránili uhlíkovým emisiám, a tých dobrovoľníkov z radov fanúšikov Kyjeva, ako sa nadšene ženú na Ukrajinu, aby sa tam zúčastnili mierovej misie NATO. A progresívne ohlupovaných mládežníkov, rukujúcich opäť na povinnú vojenskú službu; lebo v rámci militarizácie Európy sa už o takýchto “novotách” začína uvažovať.

A militarizácia a propaganda vytvárajúca nepriateľa, ilúziu existenčnej hrozby pre svet, ktorého sme súčasťou, je už vojnové predpeklie. Tam dolu sa začína kúriť pod kotlami. Veď čo, aj tak je tých ľudí na jednu Zem priveľa. Úbytok nejakých pár stoviek miliónov nepotrebnej pracovnej sily si nikto ani nevšimne…

A ideálne tej na východe…

Fašisti medzi nami

06.06.2026

Nie, nie je to Republika, ani viaceré iné skupiny, ktoré tu vymenúvajú samozvaní antifašisti, majúci podľa toho, ako sa vyjadrujú k tomu pravicovému extrémizmu oveľa bližšie. To, že sa formálne hlásia k LGBTI, k interrupciám hoci aj do piateho mesiaca tehotenstva, tvária sa, že nemajú žiadne rasové predsudky, ale držia si pevne peňaženku, keď sa ocitnú v blízkosti [...]

Táčky

05.06.2026

Sklamanie, pod posledným blogom mi chýbajú komentáre stalkera fúrika, ktorý má záľubu podľa náhodného výberu rozmiestňovať vo svojom slovnom šaláte všelijaké odrážy, červené výkričníky, matematické znaky a iné symboly rôznej veľkosti a farby. Našla som v jeho prejavoch zopár znakov poruchy myslenia a reči. O dezorganizácii myslenia tohto jedinca svedčí strata [...]

Na pokraji

04.06.2026

Útok na autobus s civilistami z Moskvy do Simferopolu v Jenakijeve v DĽR vyvolal vlnu nadšenia v slovenských aj českých mienkotvorných médiách. Veľmi sa tešia, že ruské okupačné sily čelia ukrajinským dronom s prvkami umelej inteligencie, ktoré efektívne kontrolujú dôležité logistické trasy a obchádzajú systémy elektronického boja. Ako vedeli tí, čo na autobus [...]

dostál

Opozícia môže vyhrať, ale to nestačí, tvrdí OKS. Dostál povedie stranu ďalšie dva roky

06.06.2026 17:58

Republikový snem Občianskej konzervatívnej strany (OKS) si v sobotu v Trenčíne zvolil nové vedenie strany na ďalšie dva roky.

merz

Merz narazil na historické dno: Nemci neveria kancelárovi ani vláde

06.06.2026 17:55

Nespokojní sú už aj vlastní voliči.

Hegseth  Normandia

Hegseth v Normandii varoval Európu pred „inváziou“ migrantov: Je už príliš neskoro?

06.06.2026 17:36

Vo francúzskej Normandii sa konal ceremoniál na pripomenutie vylodenia spojeneckých síl v roku 1944.

SR turizmus Nízke Tatry Ďumbier ZAX

Koniec známeho chatára na legendárnej Štefáničke: KST mu vypovedal zmluvu, hovorí o porušení pravidiel

06.06.2026 16:12, aktualizované: 17:38

Valné zhromaždenie Klubu slovenských turistov rozhodlo o ukončení nájomnej zmluvy.

naokraj

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 260
Celková čítanosť: 493644x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie